MojaGaraza - Renault Megane Sport Tourer (2003 - 2006) | MojaGaraža MojaGaraza - Renault Megane Sport Tourer (2003 - 2006) | MojaGaraža

Pronađi automobil

Nema ocena
N/A
  • Cena/Kvalitet:
    N/A
    Komfor:
    N/A
  • Održavanje:
    N/A
    Potrošnja:
    N/A
  • Pouzdanost:
    N/A

Megane 2 2005 1.5 dci 60kw.Kakav je to motor?Ima li plivajuci dpf filter?Cio sam da oce pumpa da izbaci neke opiljke i da sjebe dizne.Kakav je generlno auto sa ovim motorom?Hvala.

23. Jan 2023.
Слободан Човек 23. Jan 2023.

Мотор као мотор је добар. Верзије са Delphi common rail системом убризгавања горива имају проблем са пумпом високог притиска. Што значи да ће на неким примерцима да откаже, док на већини неће.
Где ће мотор од 80 коња да има пливајући замајац. :D
Ја бих гледао 1.9 или 2.0 за тај ауто, овај 1.5 од 80
...Pročitaj više

Dimitrije Nikolić MG moderator 23. Jan 2023.

Motor je super. Plivajući možda ima, možda nema - TO MORAŠ TI DA PROVERIŠ. DPF isto - možda ima, možda nema. Uzmeš VIN tj. broj šasije i proveriš u nekom servisu ili prodavnici delova.
Te opiljke je pumpa odavno izbacila i odradila dizne. Tebe to više ne čeka, osim ako neko nije parkirao auto i ost
...Pročitaj više

Reko Megane 2 2005 1.5 dci 60kw.Kakav je to motor?Jel ima plivajuci j dpf.Cuo sam kao bosh pupma oce da izbaci neke opiljke i da sjebe dizne a neko kaze da im je odlican i fa nema nikakvih zamerki.Hvala unapred

23. Jan 2023.

Pozdrav svima.
Kolega sa posla mi nudi renault megane karavan 2004godiste sa 1.5dci motorom od 74kw za cenu od 900eura.Cena je niska zbog toga sto automobil ima problema sa menjacem tacnije krci prilikom ubacivanja u drugu brzinu.Inace lepo upada samo sto zakrci tom prilikom.Sa ostalim brzinama je sve ok.Nasao sam drugi polovan menjac tako da bih menjac zamenio svakako iako mi kolega kaze da nije hitno.Automobil ima pravih 210.000 km,stavljan je na dijagnostiku ne pokazuje nijednu gresku.Lepo id... Pročitaj više

05. Nov 2020.
Učitaj još odgovora

Zdravo svima, imam megan 1.9dci, od ljeta kad sam ga kupio ima gresku DF 038 vec sada kako je temperatura jutarnja oko 10stepeni ujutro hladan start ima problem, vergla dobro ali prekida brzo i nastavlja sam pa upali iz 4 5 verglanja, ako bih ugrijao 4 5 puta bez verglanja pali iz prvog pokusaja, s tim sto se desava na samo hladan start i provjereni su grijaci akumulator 12.8v napon 2 mehanicara su gledali i kazu da moze biti kompjuter.
Da li je neko imao slicna iskustva ?
HVALA.

30. Okt 2020.

Pozdrav, planiram da kupim polovnog renault megane-a, 1.6 benzin, 2003. godište pa me zanimaju iskustva, da li mi preporučujete kupovinu ili zaobilazak ovog modela? Hvala unapred..

30. Jun 2020.
Boki Made in Serbia MG moderator 30. Jun 2020.

To je jedan od najboljih benzinaca u klasi. Naravno kao i svaki auto ima neke mane, ali generalno je veoma dobar. Motor je izuzetno dugotrajan i retko se kvari, limarija je vrlo otporna na koroziju, menjač je dobar, trapovi su osrednjeg kvaliteta, ali su jeftini za održavanje. Auto spada u jeftinije...Pročitaj više

Pozdrav ljudi,jedno malo pitanje,cini mi se da mi na kolima predna desna i zadnja desna guma imaju po sarama kao stepenice,tj.da se stepenasto jedu. Svaka druga kockica je pojedena. Auto ne vuce ni u jednu stranu a gume sve su balansirane. Jel zna neko sta bi mozd mogao biti problem? Auto je Renault Megane karavan 1.5 dci 2005 god

07. Apr 2019.
Sasa Sasic 07. Apr 2019.

Gledali su i trap,kazu da je ok,kedan vullanizer mi rece da moze da se desi da su gume same po sebi lose i da probam da stavim druge gume. Meni treba profil 195/65R15 a ja sam stavio 195/55R15. Kaze da moze i to biti uzrok

Učitaj još odgovora

Pozdrav imam problem sa meganom,neradi instrument tabla sve je mrtvo,muzika ventilator klima ,gepek ostao zakljucan podizaci nerade,a auto normalno pali,

07. Mar 2019.
Sasa Miladinovic 07. Mar 2019.

Normano kod megana 2.Upc mu se nalazi kod levog krila,jaca kisa ili pranje auta udje voda i napravi haos.To se najvise prodaje kod ovih sto rasturaju auta.Kada se osusi,mozda proradi

pozdrav, zeleo sam da kupim megana karavan 1.5 dci 101 ks.cuo sam da on nema plivajuci. na sta treba da obratim paznju prilikom kupovine? ceo zivot vozim 206... na koliko se radi veliki servis? kako se prepozna losa spula volaana?

13. Feb 2019.
Nikola Popovic 13. Feb 2019.

Da mi je znati sta ce Vam disel!
1.5 je slab za karavana u dizel varijanti.
1.4 ili jos bolje 1.6 verzije benzinca su sigurnija i bolja kupovina. Ja sam imao 1.4 74kw I ide odlicno, vuce sa i bez klime isto a vuce I preko 130 (mislip povlaci, ide on do skoro 180).
Potrosnjom sam bio vise nego zadov
...Pročitaj više

Bojan Milic 13. Feb 2019.

Ima plivajuci..sta ti spulna pala na pamet..imas ih za 30 e polovnih koliko hoces..uglavnom pise servise,svetli air bag i ne radi tempomat..i naravno ako je mehanciki razjebana primetices sigurno..
Ps..gledaj posle 2006 god ako hoces zaista pouzdan auto..motore od 106ks i to je to..ili slabije one..
...Pročitaj više

Vasilije Zderonjic 13. Feb 2019.

Ne može da se meri atmosferski benzinac sa turbo-dizelom po obrtnom momentu . Mnogo bolje poteže 1.5 dci od 101 ks od bilo kog 1.4 ili 1.6 atmosferca , njima trebaju obrtaji da se pokažu. Takođe, oba ta benzinca po gradu su lagano preko 10 litara . Razlog za njihovu kupovinu može da se nađe sam...Pročitaj više

Učitaj još odgovora

Poštovanje,da li je neko imao iskusto sa Meganom cc,ili je cuo neke njegove dobre tj lose karakteristike

25. Dec 2018.
Sasa Miladinovic 25. Dec 2018.

zavisi sve od motora u njemu.klasicni problemi su zamena prednjih sijalica,upc sa osiguracima koji se nalazi blizu levog krila i posle svake kise i pranja auta audje voda i problem sa elektronikom.zavisi koji motor hoces

Boki Made in Serbia MG moderator 25. Dec 2018.

CC je kabriolet. Mane su standardne za taj tip automobila, lupkanje krova, curenje vode, problem sa delovima za mehanizam krova. Takođe 100 kg više od hečbeka negativno utiče na ubrzanje i potrošnju goriva. Uživanje u vožnji bez krova ipak nema cenu. Ipak mislim da je bolji neki klasičan kabriolet s...Pročitaj više

Ljudi prosledjujem usluzno pitanje za komsije. Planiraju obnovu voznog parka, pa ih zanima da je prejaka cena za ovaj auto. Takodje i kakvo ie odrzavanje, da li skupo, generalno misljenje o autu. Hvala.

'www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13059277/renault-megane-16-sekvent'

05. Okt 2018.
Boki Made in Serbia MG moderator 05. Okt 2018.

Ne vredi toliko, nema govora... Niži je pozadi nego što treba, znači da su opruge sabijene od tereta koji je vukao, desna prednja vrata su farbana, možda i blatobran, kilometraža je veća dosta od ostalih koji se mogu naći za manje para. Za 3000 evra može da kupi dobrog megana i plin da ugradi.

Učitaj još odgovora
Postavi pitanje preko 50.000 vozača odgovara
Top