Zdravo svima,zanima me vaše mišljenje za opel astru h 1.7 cdti 2006 godište. Početnik sam i planiram da je uzmem,pa me zanima kakva je za odrzavanje,registracija,prednosti i mane
09. Feb
Da li se auto moze normalno voziti sa "rezervnim" kljucem?
Mozda je glupo pitanje ali se secam da mi je majstor jednom prilikom rekao da mu izbacuje neku gresku vezanu za kljuc(a ja sam vozio sa rezervnim).
Dijagnostika je radjena zbog drugih stvari,ali eto ja sam se vratio na skakavac.
Da budem iskren,nekako sam navikao na stari tip kljuca + na njemu imam iste dugmice kao na ovom glavnom...
Koliko ja znam, može normalno. Naročito kod tih starijih vozila. E sad, to što izbacuje neku grešku, to može da bude samo "obaveštenje", a možda može da utiče na neke "napredne" funkcije ako ih auto ima. Ako tebi ne pravi nikakav problem onda vozi tako. Ali ako imaš samo taj jedan ključ, mislim ako ...Pročitaj više
Kao sto rekoh,imam ja taj "skakavac" ali sam ocigledno staromodan tip pa mi vise oddovara obican kljuc(koji imaj dugme za otkljucavanje i zakljucavanje). Sta reci,ima nas raznih 😄
Kao sto rekoh,imam ja "skakvac" kljuc ali sam ocigledno staromodan tip pa mi vise odgovara ovaj obican(mada i on ima dugme za otkljucavanje i zakljucavanje).Ima nas raznih 😄
Pozdrav
Astra H 5 vrata,motor 1.4 66kw 90 konja.
5 osoba u njemu,Lokacija Iriski venac za one koji znaju-za ostale to je uzbrdo,nizbrdo preko "planine" Fruske Gore.
Pre 2 meseca menjano kvacilo,pre 15 dana mali servis,nove svecice,uglavnom Shell 95 sipano,ide normalno po ravnom,na kracim uzbrdicama bez problema.
Ovde je zaglavio-vratim se u prvu,pa onda druga dodje do 2000 obrtaja i ne moze dalje.
Primetio sam da kad ga malo pustim pa opet nabijem ide do 2000 i to je jedina borba. Ako mu sti...
Pročitaj više
Вероватно запрљан или неисправан протокомер. И/или запушен филтер фаздуха (и/или горива, ако га има).
С друге стране, 5 људи у колима, пртљаг. Ауто је тада тежак око тону и по, а свега 90 коња. Ако је велика узбрдица, ни исправан ауто се не би лако носио у тој ситуацији.
Ja nisam razumeo šta se u stvari dešava. On u drugoj brzini uzbrdo hoće da ide samo do 2000 obrtaja i tu stane? I to nakon što ga zaletiš u prvoj? Da li u prvoj prelazi 2000 obrtaja? I u drugim brzinama kako se ponaša? Ako ni u drugim brzinama ne prelazi 2000 obrtaja možda je ušao u neki safe mode, ...Pročitaj više
Ja nisam razumeo šta se u stvari dešava. On u drugoj brzini uzbrdo hoće da ide samo do 2000 obrtaja i tu stane? I to nakon što ga zaletiš u prvoj? Da li u prvoj prelazi 2000 obrtaja? I u drugim brzinama kako se ponaša? Ako ni u drugim brzinama ne prelazi 2000 obrtaja možda je ušao u neki safe mode, ...Pročitaj više
Poz, led sijalice se gase u farovima nakon kraćeg rada. Gledao sam na netu i svi imaju isti problem a nigde rešenja
14. Maj 2023.Кинеско срање. Гледај OSRAM, Philips,... Али свеједно су забрањене.
Ne razumem, kako misliš da se ne gase?
Da, nisam mogao nijednu led sijalicu da stavim samo je isključi auto. Elektricar mi garantovao da ima jedne koje će sigurno raditi Philips čip imaju 80e. Hajde i te stavio kad ono nista. Stavio dva cunbusa ponovo ništa. E sad mi stavio kaže neke najnovije koje je dobio od 65w bez cunbusa direkt prik...Pročitaj više
Pozdrav svima, pri brzini od 120km/h pa naviše mi se dešava da volan trese što više ubrzavam postaje gore, zna li neko u cemu je problem
12. Jun 2022.
Pozdrav svima imam Opel astru H 1.7 74kw naime kada ugasim auto i nakon par sati pridjem i pinem plastiku na motoru ona je i dalje vruća kao da je auto tek ugašen pa me zanima još nečije iskustvo ako ima isti auto. Veliki pozdrav
31. Maj 2022.
Ne vidim problem ako se generalno ne pregreva.
Mozda ti je izolacija na poklopcu propala onaj sunđer ispod
Motor se sporo hladi. Tu ima mnogo metala i drugih stvari koje se ugreju i treba dosta vremena da se to ohladi. Tako da, ako ti pokazivač temperature pokazuje da je sve u redu, onda bi trebalo da je sve u redu.
Imam problem sa obrtomerom na astri h, čas radi čas ne zna li neko u cemu je problem i jel nesto ozbiljno
08. Apr 2022.Najjeftinija stvar je da ti je kontakt slab ili zaprljan a može da se desi da ti je ležaj točka otišao,tj.na ležaju je senzor koji meri brzinu. Meni se na astri g taj problem javio i morao sam da menjam ceo ležaj. Proveri kontakte kod prednjih točkova i u samoj tabli to je prvo i ne košta pa onda kr...Pročitaj više
Verovatno počeo da zeza senzor koji meri obrtaje ili neki kontakt pravi problem.
Sviđa mi se jedan 1.7 101ks bez plivajućeg zamajca.
Jel dobar ovaj model ili da tražim drugi?
i na šta da obratim pažnju pri proveri samog auta?
Ako je u dobrom stanju i odgovara ti cena uzmi ga. Treba da proveriš sve one standardne stvari - obavezno ga provozaj malo više, osim ako ga ne kupuješ sa auto placa. Naravno da ne možeš da ga proveriš 100% i da uvek postoji šansa da nešto crkne vrlo brzo.
Ćao, sviđa mi se jedan model 1.7 101ks bez plivajućeg zamajca. Treba mi savet da li ga uzeti ili ipak neki drugi model, i na čega da obratim pažnju.
Problem je sam bih išao bez majstora i morao bih sam da pregledam.
Svaki komentar je dobrodošao.
Generalno gledajuci auto je dobar. Ima fabricki problem sa alternatorom moze da otkaze bez ikakvih naznaka. Delovi motora znaju biti malo skuplji jer ipak je motor Japanski.